Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Jürisi, Mehmet Turgut’un Objektifinde

Basında Afife - 2013

Türkiye’nin en prestijli tiyatro ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin 33 jüri üyesi tiyatronun simgesi grotesk makyajla Mehmet Turgut’un objektifi karşısına geçti.

Tam kadro objektif karşısına geçen jüri üyeleri farklı mimiklerle tiyatronun duygulara can veren yönünü ve önemini Mehmet Turgut’un eşsiz çekimleri ile sergilediler. Aralarında Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Üyesi Haldun Dormen, Jüri Başkanı Tijen Par, Göksel Kortay, İzzet Günay gibi ustaların yanı sıra Aslı Şahan, Aylin Alıveren, Ayşe Draz, Ayşenil Şamlıoğlu, Beki Haleva, Beste Korkmaz, Çiçek Dilligil, Defne Halman, Demet Taner, Derya Aslan, Ebru Soyuerden, Esin Küntay, Hakan Silahsızoğlu, Ilgın Sönmez, Leman Yılmaz, Lemi Mark Levitas, Mehmet Kerem Özel, Merih Tangün, Nil Aykon, Onur Turan, Okan Urun, Özlem Bahar Öç, Özlem Özhabeş, Serpil Tamur, Sevinç Erbulak, Tolga Pulat, Tülay Erünsal, Vecihi Ofluoğlu, Vedat Demirci ve Yıldız Tunbul gibi tiyatro sanatçısı ve tiyatrosever birçok ismin yer aldığı jürinin çekimleri 3 gün sürdü.

Mehmet Turgut’un stüdyosunda yapılan çekimlerde her jüri için özel grotesk makyaj yapıldı. Mehmet Turgut’un, 33 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jürisini model aldığı deneysel fotoğraf serisi, grotesk öğelerle tiyatronun mucizevi etkisini yansıtacak.