Yapı Kredi Play 'Sahne Senin' le Sahne Onların Oldu

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında, Play facebook sayfası üzerinden bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen "Sahne Senin" yarışmasının kazananları belli oldu. 

Türk Tiyatrosu'nun en prestijli ödüllerinden Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri bu sene de projeyi sadece ödül töreni ile sınırlandırmadan sosyal medyaya taşıyarak tiyatroyu gençlerle buluşturdu. Play facebook sayfası üzerinden düzenlenen, "Sahne Senin" yarışmasında ödüller ikinci kez sahiplerini buldu. 

1 Şubat - 22 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada kazananlar, "Aşk", "Ayda Kutlama", "Cüzdan", "Dar Köprü", "Dedikodu", "Hipnoz", "Kör buluşma" ve "Sınav" konularından birini seçip performanslarını sergiledikleri 3'er dakikalık videolar arasından seçildi. 

Haldun Dormen başkanlığındaki Seçici Kurul tarafından değerlendirilen videolar arasından yapılan seçimle; birinci Güler Gürsöz, ikinci Münevver Duygu Özdemir ve üçüncü Zafer Yiğit Efe oldu. 

Yarışmanın birincisi ipad2 ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi akşam okulunda tiyatro eğitimi, ikinci ve üçüncü ise PSP ve iPod nano kazandı. Tiyatroya gönül vermiş bu gençlerden kazanan videonun sahibi yarışmanın büyük ödülü olarak, 30 Nisan 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri gecesinde sahnede tüm davetlilerin alkışlarıyla plaket alacak.