15. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Adayları Açıklandı

Basında Afife - 2014

Türkiye'nin kültür sanat hayatında değişmeyen bir gelenek olarak kendine saygın bir yer edinen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri,gençler ile tiyatroyu buluşturmak amacıyla çeşitli projeleri hayata geçiriyor.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında yeni fikirleri ve yetenekleri desteklemek amacıyla Play Facebook sayfasında"Sahne Senin" ödüllü yarışmasıbaşlatıldı. Gençleri tiyatroyla buluşturmayı, kişisel potansiyellerinin farkına varmalarını ve yaratıcılıklarını ortaya çıkartmayı hedefleyen "Sahne Senin"yarışmasının büyük ödülü Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin akşam okulunda ücretsiz tiyatro eğitimi olacak.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, 8-29 Mart 2011 tarihleri arasında ünlü bir oyundan seçecekleri sahneyi ya da kendi yazacakları senaryoyu maksimum iki dakika uzunluğunda canlandırarak videoya çekip Play'in Facebook sayfasına yüklemeleri yeterli oluyor.

30 Mart-6 Nisan arasında halk oylaması yapılacak yarışmada, een çok beğeni toplayan ilk 10 video Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jürisi tarafından değerlendirilecek. Jürinin belirleyeceği videonun sahipleri ödülleri almaya hak kazanacak.

Yarışmada, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri gecesi ile  Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu'yla yapılacak söyleşiye katılmak diğer ödüller arasında yer alıyor. Yarışmaya katılan ve sayfada videosu yayınlanan her 10. yarışmacı, Mayıs ayında İstanbul'da sahnelenecek bir oyuna bilet kazanma şansını da yakalıyor.

Sadece Play Facebook üzerinden katılım yapılabilenyarışmada yer alabilmek için playcard.com.tr adresinden yönlendirme butonuna tıklayıp, uygulamayı kabul etmek yeterli oluyor.

Play'den Mart Ayı Boyunca Tiyatro Bileti Torpili

Play, diğer kampanyası ile Mart ayı boyunca her hafta Salı günü Afife Jale ve Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri ile ilgili sorulara en hızlı cevabı veren Facebook ‘Play bize torpil yap' kullanıcılarına tiyatro davetiyesi kazandırıyor.

"Play bize torpil yap" Facebook uygulamasına katılmak için playcard.com.tr adresinden Facebook yönlendirme butonuna tıklayıp, uygulamayı kabul etmek yeterli oluyor.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri 15. Yılını Kutluyor 

Türkiye'nin ilk müslüman kadın tiyatro oyuncusu Afife Jale anısına düzenlenen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Yapı Kredi'nin desteği ve Haldun Dormen'in danışmanlığıyla 1997 yılından bu yana sürdürülüyor. Bu sene 15. yaşını kutlayan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları 21 Mart 2011 Pazartesi günü düzenlenecek basın toplantısında, sahipleri ise 18 Nisan 2011 Pazartesi günü düzenlenecek törende açıklanacak.