16. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Görkemli Bir Törenle Sahiplerini Buldu.

Basında Afife - 2012

Bu sene on altıncı kez gerçekleştirilen Türk tiyatrosunun en prestijli ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri,30 Nisan 2012 Pazartesiakşamı Haliç Kongre Merkezi nde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Geceye, gösteri dünyasına adını yazdırmış Broadway Cabaret ünlü şovları ve özel performanslarıyla renk kattı.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri nde, 15 dalda ödül alacak adayların açıklanmasıyla başlayan heyecanlı bekleyiş, ödül töreniyle sona erdi. Sanat ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin de aralarında bulunduğu, yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ödül töreni renkli anlara sahne oldu.

Ödül töreninde bir konuşma yapan ve Türkiye de sanatın desteklenmesi konusunda Yapı Kredi nin yürüttüğü çalışmaların önemine değinen Yapı Kredi CEO su Faik Açıkalın “Yapı Kredi olarak ülkemizin kültür sanat hayatını desteklemek ve geliştirmek adına birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Sanatın farklı disiplinlerine verdiğimiz bu içten destek neticesinde bir kültür ve sanat bankası olarak anılmamız ise bizim en büyük gurur kaynaklarımızdan birisi…  Bu yıl sizlerin de katkısıyla Afife Tiyatro Ödülleri ni 16. kez düzenliyoruz. Her şeyin büyük bir hızla tüketildiği ve eskidiği bu çağda, 16 yıl aslında oldukça uzun bir zaman. Bu 16 yılda Afife Tiyatro Ödülleri her geçen sene saygınlığını biraz daha da artırarak gelişti, büyüdü. Bunda şüphesiz büyük bir hassasiyetle koruduğumuz kurumsal yapımız da çok önemli bir rol oynuyor. şeklinde konuştu.

Sanat ve iş dünyasını bir araya getiren ödül töreninde konuşma yapan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa ise “Bu yıl, yeni bir mekânda, büyük bir hevesle, yeni bir 15 yıla başlıyoruz. Her yıl, daha fazla sayıda kişi destek olduğumuz bu sürece katkıda bulunuyor. Biz bunu, Afife Tiyatro Ödülleri ne olan ilginin ve teveccühün somut bir göstergesi olarak, memnuniyetle karşılıyoruz. dedi.

Heyecanı sürekli kılmak için bazı alışkanlıkları ve bakış açılarını değiştirmenin, yani; kendilerini yenilemenin, kaçınılmaz olduğunu bildiğini belirten Başağa sözlerine şunları ekledi: “75 kişilik salon sınırlaması üzerinde çalıştığımız bir konu. Önümüzdeki sezon bu alanda yeni bir uygulama başlatacağız. Jüri üyelik sürelerinin kısaltılması ve üye sayısının çoğaltılmasının Afife sürecine katkı sağlayacağı açıktır.  Amacımız, Afife Tiyatro Ödülleri nin uygar bir uygulama anlayışıyla, daha uzun yıllar Türk tiyatrosuna hizmet vermesini sağlamaktır.

Kazananları görüntülemek için tıklayınız.