Site Menüsüne ulaşmak için tıklayınız Ana içeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Adaylar

Yılın En Başarılı Prodüksiyonu

  • Ağır Roman - Sadri Alışık Tiyatrosu
  • Cimri - Oyun Atölyesi
  • Çayhane - İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın En Başarılı Yönetmeni

  • Ergün Işıldar (Belden Aşağı Vurmak - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Mehmet Ergen (İki Hayat Sonra - Kent Oyuncuları, Aşk Delisi - Yeni Kuşak Tiyatro)
  • Şakir Gürzumar (Çayhane - İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu

  • Bülent Emin Yarar (Çayhane - İstanbul Devlet Tiyatrosu, Diktat - Semaver Kumpanya)
  • Can Başak (Çin Kahvesi - Tiyatro Odası, Belden Aşağı Vurmak - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Hakkı Ergök (Çayhane - İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu

  • Dolunay Soysert (Buluşma - Dostlar Tiyatrosu)
  • Sevinç Erbulak (Kiralık Konak - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Tilbe Saran (İki Hayat Sonra - Kent Oyuncuları)

Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu

  • Cengiz Bozkurt (Aşk Delisi - Yeni Kuşak Tiyatro)
  • Erhan Abir (Belden Aşağı Vurmak - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Levent Öktem (Dobrinja'da Düğün - Tiyatro Pera)

Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu

  • Binnur Şerbetçioğlu (Kiralık Konak - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Meral Çetinkaya (Sezuan'ın İyi İnsanı - Bakırköy Belediye Tiyatrosu)
  • Meral Oğuz (Ağır Roman - Sadri Alışık Tiyatrosu)

Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu

  • Haluk Bilginer (Cimri - Oyun Atölyesi)
  • Volkan Severcan (İkinin Biri - Tiyatro İstanbul)
  • Zafer Algöz (Çok Yaşa Komedi - İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu

  • Celile Toyon (Hadi Öldürsene Canikom - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Hale Akınlı (Hadi Öldürsene Canikom - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Senan Kara (Kim Kimi Kimle - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu

  • Bora Seçkin (Kim Kimi Kimle - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Gökçer Genç (Cimri - Oyun Atölyesi)
  • Ragıp Savaş (Yıldızların Altında - Fil Yapım)

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu

  • Ayça Varlıer (Batı Yakasının Hikayesi - İstanbul Devlet Opera ve Balesi)
  • Hikmet Körmükçü (Kim Kimi Kimle - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)
  • Şebnem Sönmez (Cimri - Tiyatro Atölyesi)

Yılın En Başarılı Sahne Tasarımcısı

  • Ali Cem Köroğlu (Çayhane - İstanbul Devlet Tiyatrosu)
  • Hakan Dündar (Cimri - Oyun Atölyesi, Mem ile Zin - Semaver Kumpanya)
  • Osman Şengezer (Pir Sultan Abdal - Tiyatro Ayna)

Yılın En Başarılı Giysi Tasarımcısı

  • Funda Çebi (Cimri - Oyun Atölyesi, Mem ile Zin - Semaver Kumpanya)
  • Gülhan Kırçova (Çayhane - İstanbul Devlet Tiyatrosu)
  • Tuvana Büyükçınar (Yıldızların Altında - Fil Yapım)

Yılın En Başarılı Sahne Müziği

  • Joel Simon (Diktat - Semaver Kumpanya)
  • Mazlum Çimen (Mem ile Zin - Semaver Kumpanya)
  • Nurettin Özşuca (Pir Sultan Abdal - Tiyatro Ayna)

Yılın En Başarılı Işık Tasarımcısı

  • İrfan Varlı (Cimri - Oyun Atölyesi, Othello - Oyun Atölyesi)
  • İzzet Önder Arık (Çayhane - İstanbul Devlet Tiyatrosu)
  • Mahmut Özdemir (Can Ateşinde Kanatlar - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları)